Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.

Taisyklės Suprantu

Šaltai spaustas nefiltruotas juodgrūdžių sėklų aliejus 250 ml

Prekės kodas: AJ250
18,99 €

Aprašymas

 

Šaltai spaustas nefiltruotas juodgrūdžių sėklų aliejus . Grynasis kiekis 250 ml

 

Sudedmosios dalys - 100 proc. juodgrūdžių aliejus.

 

Iš aukščiausios kokybės sėklų. 

- nefiltruotas, 

- šalto spaudimo,

- be priedų

Geriausias iki  (žr. ant pakuotės)

 

 

Sėjamoji juodgrūdė – vėdryninių šeimos prieskoninis, vaistinis augalas (lot. Nigella sativa) paplitęs pietvakarių Azijoje (Irake ir Turkijoje) ir panašus į juoduosius pipirus.  Juodgrūdžių sėklos vadinamas juodaisiais kmynais arba „kalindži“. Juodgrūdžių sėklos beveik neturi kvapo, tačiau sutrintos įgauna ryškų, malonų, karčiai prieskoninį kvapą ir skonį. Toks ir jų aliejaus kvapas bei skonis. 

Juodgrūdžių aliejus turi daug eterinių aliejų ir nesočiųjų riebiųjų rūgščių. 

 

Juodgrūdžių sėklų aliejaus aliejaus maistinė vertė 100 g:

Energinė vertė 828 kcal

Riebalų 92,6%

iš kurių  

    sočiosios riebiosios rūgštys 13,9 g

    mononesočiosios riebiosios rūgštys 23,1 g

    polinesočiosios riebiosios rūgštys 55,6 g

Angliavandenių (iš viso)            0 g

    iš kurių cukrų               0 g

Baltymų             0 g

Druskos             0 g

 

 

Kaip vartoti

Juodgrūdžių sėklų aliejus yra universalus ir tinka tiek vidiniam nauojimui, tiek išoriniam naudojimui. Tai puikus prieskonis. Juodgrūdžių sėklų aliejus netgi gali būti naudojamas arbatai. Tačiau tik tada, kai arbata gerai atvėsta.

Juodgrūdžių sėklų dar kitaip vadinamo juodųjų kmynų aliejų galima vartoti ir gryną. Tačiau mažai kas naudojasi šia galimybe, nes aliejus yra gana aštraus ir kartoko intensyvaus skonio. 

Rekomenduojama paros dozė – desertinis šaukštas (15 ml)  juodgrūdžių sėklų aliejaus. Šią dozę galima padalyti į dvi ar tris mažesnes dozes. Jei skonis pernelyg intensyvus, aliejų galima pagardinti medumi.

Juodgrūdžių sėklų aliejaus inhaliacijoms:  į vieną litrą karšto vandens įpilti maždaug du šaukštus juodgrūdžių sėklų aliejaus. Kvėpuoti garais virš indo galvą užsidengus rankšluosčiu

Nepatartina juodgrūdžių sėklų aliejų vartoti nevalgius.

Juodgrūdžių sėklų aliejus  beveik neturi šalutinio poveikio ir paprastai yra labai gerai toleruojamas.

Tačiau, kaip ir visi vaistažolių preparatai, juodgrūdžių sėklų aliejus  taip pat gali sukelti nepageidaujamų reakcijų. Ypač jautrūs žmonės, linkę į alergiją, vartodami jį turėtų atidžiai stebėti savo kūną.  Jei pasireiškia menkiausios alerginės reakcijos, vartojimą reikia nedelsiant nutraukti.

Nėščios moterys turėtų susilaikyti nuo juodgrūdžių sėklų aliejaus vartojimo. Vaikams rekomenduojama juodgrūdžių sėklų aliejų vartoti nuo 3 metų po 0,5-1 arbatinį šaukštelį (2,5-5 ml) per dieną.

Kaip laikyti

Laikyti sausoje vėsioje ir tamsioje vietoje.

Būtina gerai suplakti (pavartant užsuktą buteliuką 5-10 kartų) prieš vartojant.

Sudedamosios dalys: egiptietiškų juodgrūdžių aliejus.

Kilmės šalis:

Egiptas
Prekės ženklo šalis:
Vokietija.